Vanové zástěny – zbytečnost, nebo užitečná věc?

Když si pořizujete novou vanu, pak vás asi nenapadne, že byste si k ní hned koupili i vanovou zástěnu. Je to hlavně z důvodu, že počítáte s tím, že se v ní budete jen koupat. Velmi často Vám však přijde vhod i rychlá sprcha, ale koupelna je potom hned celá mokrá a musíte ji vytírat. Tomuto vám pomůže předejít vanová zástěna.

 

Když se zeptáte někoho známého, jestli má na své vaně přidělanou zástěnu, pak vám nejčastěji odpoví, že ne. Mnoho lidí si totiž myslí, že je to jen bezcenný kus plastu, bez kterého se v životě obejdou. Já osobně bych vanové zástěny takto neodsuzoval, protože jsou v mnoha ohledech nedocenitelné a do koupelny se určitě hodí.

 

Pokud plánujete vanu a nebudete mít prostor i pro sprchový kout, tak je více než rozumné počítat s tím, že se budete ve své vaně chtít i sprchovat. Pak rozhodně doporučuji zakoupit vanovou zástěnu, díky které zůstane vaše koupelna po sprchování suchá a nebudete jí muset zdlouhavě uklízet. Nesmím také zapomenout ještě na bezpečnost. Ta je v koupelně opravdu velice důležitá. S vanovou zástěnou se bezpečnost koupelny samozřejmě zvyšuje, protože odpadá nebezpečí, že byste uklouzli na mokrém povrchu.

 

V dnešní době se dají pořídit designově opravdu pěkné vanové zástěny. Materiály, ze kterých jsou vanové zástěny vyrobeny, jsou jak celoplastové, tak i skleněné z bezpečnostního skla.

 

Vanové zástěny se rozdělují způsobem otevírání:
 

 

1. Pevně usazené – nepohyblivé
 

2. Otočné – sklopné

Pokud není zástěna zapotřebí, dá se jednoduše sklopit na stěnu.
 

3. Posuvné

Může být přes celou vanu a tu potom využijete jako plnohodnotný sprchový kout.

 

 

Vanové zástěny se staly vzhledem k jejich praktičnosti důležitým koupelnovým doplňkem s neustále rostoucí oblibou. Bez jakýchkoliv problémů jemožné instalovat je v nových koupelnách, ale i doplnit jimi již hotovou koupelnu.

 

V dnešní době také není problém nechat si vanové zástěny udělat přesně dle proporcí vaší koupelny. Na míru vám zhotoví i sebepodivnější tvar. Hlavně díky plastu, který se dá lehce tvarovat. Množstvím nabízených typů patří naše nabídka mezi nejširší na trhu. Každý zákazník si tak může zvolit ideální řešení pro svoji koupelnu.

 

Když shrneme všechna tato fakta, pak nám z nich jasně vyplývá, že vanové zástěny jsou výbornou investicí, která již nehyzdí koupelnu a dá se upravit dle vašich dispozic a přání.

 

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
OK   Další informace