Jak probíhá návrh koupelny

Asi jedno z nejdůležitějších rozhodnutí při budování koupelny je, vybrat kde bude co v koupelně umístěno. Kde bude umyvadlo, sprchový kout, vana, pračka, WC, radiátor. Kdo tuto otázku řeší nebo řešil, tak se mnou bude jistě souhlasit, že je to nezáviděníhodná zodpovědnost.

Naplánovat si koupelnu tak, aby i po letech splnila naše kritéria je opravdu velký oříšek. Já jsem, jako velkou pomůcku, využil čtverečkovaný papír.

Proč čtverečkovaný papír?

Lépe se na něm zakreslují rozměry. Změřil jsem si velikost své koupelny zakreslil si okno a dveře. To jsem v měřítku přenesl na kostičkovaný papír.

Potom jsem si v měřítku nakreslil i zařizovací předměty, které jsem chtěl v koupelně mít. Vystřihnul jsem je a označil, abych věděl, co který tvar znázorňuje.

Pak už mi nic nebránilo, abych si s tvary různých zařizovacích předmětů koupelny šachoval po nakreslené místnosti podle potřeby.

Super pro představu

Další a velmi užitečnou pomůckou je, zakreslit si vybavení přímo křídou na zeď, která je ještě neupravena maltou nebo lepidlem. Toto je vhodné z toho důvodu, že ještě nevíme, kde co bude a tím pádem nejsou udělané rozvody vody a odpadů.

Když jsem si vše zakreslil křídou, připravil jsem si kartonové krabice nebo jiné předměty, které mi pomohly, lépe si vybavenou místnost představit.

Tam, kde měla být vana jsem narovnal věci podobného rozměru, to stejné kde měl být koupelnový nábytek, umyvadlo atd. Tento proces jsem si vyzkoušel proto, že jsem si stále nedokázal představit, kolik kde bude místa a jestli to není málo. Nějak to vypadá na obrázku a jinak reálně. Proto tento krok.

Ta představa byla SUPER, tento proces nenahradilo asi nic jiného.

Zde jsem přesně věděl, co kolik bude zabírat místa v reálném prostoru mé koupelny a v klidu si mohl vyzkoušet jestli mi toto rozmístění bude vyhovovat.

Samozřejmě, pokud by nevyhovovalo, tak se dají předměty přesouvat stejně jako na papíře.

Pokud si nevíte rady již v prvním kroku

Určitě kdybych se s rozložením koupelny více trápil, tak bych neváhal oslovit nějakého odborníka. Může poradit i navrhnout nějaké řešení, které vás v danou chvíli ani nenapadlo. Tím myslím třeba nějakou vychytávku v koupelnovém vybavení.

Odborník má totiž daleko větší přehled o produktech. Ví, co se na trhu nabízí a pokusí se zvolit co nejlepší řešení i s potřebným vysvětlením.

 

My tuto službu děláme i online.

Stačí, když nám sdělíte tvar místnosti, rozměry a cenu, řeknete, co by jste do koupelny chtěli za zařizovací předměty a zbytek necháte na nás.

 

Jak Vám pomoci od kostkovaného papíru

Nyní zcela zdarma nabízíme službu návrh koupelny online, kde si v jednoduché aplikaci načrtnete Vaši koupelnu,kterou si můžete jednoduše vybavit a získat tím skvělou představu o prostorových dispozicích a uspořádání jednotlivých prvků.Dále si můžete nechat dané položky nacenit a budete ihned vědět,za kolik si svůj sen můžete pořídit.Návrhář najdete na adrese www.levna-koupelna.cz/navrhar.

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
OK   Další informace